Sposoby na migrenę

W momencie rozpoczęcia napadu migrenowego zaleca się często wypicie filiżanki słodzonej herbaty oraz zażycie dwóch aspiryn, najlepiej w formie rozpuszczonej chociaż czopek powinien mieć podobne działanie. Pacjent powinien położyć się w ciemnym pokoju i położyć na czole zimny okład. Jeśli napady migrenowe pojawiają się często i mają gwałtowny przebieg warto jest przyjmować aspirynę profilaktycznie każdego dnia.

Na migrenę nie ma sposobu jako takiego. Napad, który się rozpoczął będzie trwał aż do samoistnego jego zakończenia. Wykonalne jest jedynie ograniczanie jego nieprzyjemnych skutków tak jak to tylko jest możliwe. Selektywni agoniści receptora 5-HT1B/D (trypsyny) to jedna z farmakologicznych opcji dostępnych do zwalczania objawów. Leki te działają na naczynia krwionośne w mózgu, które w czasie napadu migrenowego zachowują się jakby istniał w nich stan zapalny i reagują drażnieniem receptorów bólowych. Trypsyny działają bardzo szybko i u niektórych pacjentów mogą nawet usuwać dolegliwości kompletnie. Posiadają jednak bardzo poważne skutki uboczne. Z nieznanych przyczy pacjenci bardzo łatwo rozwijają u siebie uzależnienie od nich. Bardzo wysokie jest też ryzyko powstania wtórnych bólów głowy wywołanych objawowym przyjmowaniem leku. Pochodne alkaloidów sporyszu: alkaloidy sporyszu (dihydroergotamina i ergotamina), pizotifen, iprazochrom i oksetoron to leki działające tylko na bóle migrenowe. Powodują one jednak kurczenie naczyń krwionośnych w całym organizmie co jest działaniem bardzo niepożądanym. Leki oparte na sporyszu mogą prowadzić jednak do groźnych zatruć i bardzo często wywołują wymioty. Ostatnią grupą leków, które można stosować w napadach migrenowych są dostępne bez recepty niesteroidowe środki przeciwzapalne i przeciwbólowe takie jak paracetamol. Ich skuteczność jest jednak bardzo ograniczona.

Tak naprawdę jedynym skutecznym sposobem, który można stosować długoterminowo jest przeczekanie napadu w możliwie jak najlepszych warunkach. Reagować należy bezpośrednio na objawy. Przy światłowstręcie można założyć ciemne okulary lub przejść do ciemnego pomieszczenia, jeśli drażnią zapachy można zakryć nos i usta chusteczką, która je przefiltruje. Przy zawrotach głowy konieczne będzie położenie się.

Wykorzystaj 102 skuteczne sposoby na ból głowy i zapomnij o tym, czym jest migrena!

Wyobraź sobie, że mógłbyś uniknąć cierpienia a ból głowy nie sprawiałby Ci już więcej żadnego kłopotu? Jak się domyślasz, nie ma żadnego cudownego leku, czy panaceum, dzięki któremu migrena przestanie Cię dręczyć.

Istnieją jednak sprawdzone i proste sposoby, dzięki którym możesz zdecydowanie sobie pomóc i ograniczyć ból głowy jaki powoduje m.in. migrena. Co najważniejsze - są to 100% naturalne metody, często tak proste, że nawet nie uświadamiasz sobie, że to może naprawdę działać.

Kliknij tutaj, i zobacz w jaki sposób wyleczyć migrenę i bóle głowy!

5 odpowiedzi dla “Sposoby na migrenę”

  1. Ja zawsze zasłaniam okno i kładłam się spać. Niestety rzadko mogę sobie pozwolić, żeby tak całe dwa dni przespać – bo tyle to u mnie zazwyczaj trwa:( Jak już idę do pracy czy cokolwiek co przeszkadza mi w odizolowaniu się, to łykam nurofen forte… Tylko nie czuję się z tym dobrze, bo nie wiem jak on przy takim częstym stosowaniu wpływa na moj organizm:(

  2. No to kochana spróbuj coś z tym zrobić – zbyt długi sen też nie pomaga, a może wzmagać jeszcze skutki. Próbuj może wtedy spać jakoś regularnie, notuj sobie kiedy się kładziesz, kiedy wstajesz i jak się czujesz. Nie mówię, że zlikwidujesz migrenę, ale może chociaż sobie ulżysz zamiast niechcący jeszcze ją wzmacniać zbyt długim snem!

  3. Cześć migrenowcy. Wszystkie przyczyny się zgadzają z moją wersją tego wstrętnego choróbska. Piszę żeby wam polecić zawiązywanie chusty bawełnianej na czole lub oczach tak mocno jak jest to możliwe do wytrzymania (ściskamy głowę). Pomaga i to czasem na ładnych kilka chwil. Czasem zdążę zasnąć. Chwilowo pomaga też głęboki i szybki oddech. Wszystko to sprawdziłem na sobie.

  4. Mój jedyny sposób na migreny to w ostatnim czasie rezonator biofotonowy , męczyłam się z bólami od kilku miesięcy, poczatkowo myślałam, że to wszystko skutki menopauzy, rezonator zakupiłam zupełnie w innym celu, a mianowicie na ból kolan, tak mi polecił znajomy lekarz i zadziałało również na te bóle migrenowe, od tamtej pory a używam go już kilka miesięcy, kolana to swoją droga, ale migreny mineły, czasami zdażają się jeszcze jakieś bóle, ale nie porównuję ich do tamtych.

  5. Należy dodać jeszcze że uciążliwą i przewlekłą migrenę powinien monitorować specjalista, umożliwi dostęp do skutecznych leków a także nie dopuści do nadmiernej ilości przyjmowania tabletek przeciwbólowych co jest w przypadku migreny niezwykle częstym zjawiskiem

Dodaj swój komentarz

  • Najnowasze komentarze czytelników