Rodzaje migreny

Medycyna wyróżnia 3 rodzaje migren: klasyczną (z aurą), najpospolitszą (bez aury) oraz menstruacyjną (zwykle bez aury). Aura w migrenie to zestaw objawów wzrokowych, które występują na około 30 minut przed wystąpieniem ataku bólowego. W polu widzenia zaczynają pojawiać się jasne zygzaki, błyszczące punkty, ciemne migoczące strefy oraz rozmazania. Pogarsza się też często ostrość widzenia w części lub w całym polu widzenia.

Objawy wzrokowe nie trwają zazwyczaj dłużej niż dwa kwadranse. W obu podstawowych typach migren faza bólowa przebiega podobnie – od 4 do 72 godzin trwają ze zmienną siłą bóle głowy wraz z wyszczególnionymi powyżej objawami. U niektórych pacjentów mogą występować zarówno migreny z aura jak i bez. Migreny menstruacyjne mają miejsce w czasie do trzech dni po menstruacji. Nie pojawiają się one w innych okresach cyklu kobiet.

Różnorodność objawów pacjenta i idiopatyczność migren powoduje, że ich diagnostyka jest utrudniona. Pacjent musi dokładnie obserwować swoje objawy by w czasie konsultacji z lekarzem możliwe było wykluczenie wszelkich chorób mogących powodować bóle głowy w swoim przebiegu i dało się przejść do prób zwalczania samej migreny,

Wykorzystaj 102 skuteczne sposoby na ból głowy i zapomnij o tym, czym jest migrena!

Wyobraź sobie, że mógłbyś uniknąć cierpienia a ból głowy nie sprawiałby Ci już więcej żadnego kłopotu? Jak się domyślasz, nie ma żadnego cudownego leku, czy panaceum, dzięki któremu migrena przestanie Cię dręczyć.

Istnieją jednak sprawdzone i proste sposoby, dzięki którym możesz zdecydowanie sobie pomóc i ograniczyć ból głowy jaki powoduje m.in. migrena. Co najważniejsze - są to 100% naturalne metody, często tak proste, że nawet nie uświadamiasz sobie, że to może naprawdę działać.

Kliknij tutaj, i zobacz w jaki sposób wyleczyć migrenę i bóle głowy!

3 odpowiedzi dla “Rodzaje migreny”

  1. Hej, słuchajcie mam pewien problem – co jakiś czas, (nieregurlanie, np. co 2 tygodnie a czasami co 3 dni) pojawia się u mnie staraszny ból głowy. Straszny, bo nigdy wcześniej czegoś takiego nie czułam, a przed każdym napadem bólu, mam wrażenie jakby ktoś zrobił mi zdjęcie. Mam pytanie, co to może być? Czy są to bóle migrenowe?

  2. Ja bym już to podciągnęła pod migrenę – to wrażenie “jakby ktoś zrobił mi zdjęcie” łapie się pod opisane problemy z widzeniem, Od dawna to masz, po czymś szczególnym się zaczęło czy tak znikąd?

  3. Moja żona miała tę menstruacyjną – zawsze 3 dni cholerstwo trwało. Co miesiąc 3 dni wyrwane z życia w sumie oboje przez to mieliśmy. Skończyło się jak zdecydowaliśmy się na dziecko – jak odstawiła pigułki, to dość szybko odeszło i teraz mamy spokój. Nie wyobrażam sobie jakby to było jakby miała migreny przy małym dziecku…

Dodaj swój komentarz

  • Najnowasze komentarze czytelników