Przyczyny migreny

Przyczyny migren nie są znane. Medycyna przeważnie obciąża uwarunkowania genetyczne winą za ich powstawanie ze względu na fakt, że w 70% przypadków migreny występują także u członków rodzin osób dotkniętych tą chorobą.

Migrena najczęściej występuje u ludzi, którzy są u szczytu swojej aktywności życiowej czyli pomiędzy 21 a 45 rokiem życia. Jej początki zazwyczaj datują się na okres dzieciństwa z pierwszymi pojedynczymi atakami w wieku dojrzewania. Pełne napady rozwijają się w większości przypadków w okolicach 30 roku życia.

Rozpoznania wykonywane po 40 urodzinach pacjenta zazwyczaj są błędne a bóle są wywoływane przez inne choroby. Wartym odnotowania jest fakt, że w przypadku kobiet migreny mają duży związek z cyklem menstruacyjnym. Następują przeważnie w okresie około miesiączkowym a nawet najcięższe przypadki ustępują w czasie ciąży i karmienia piersią. Można spodziewać się ustępowania migrenowych napadów bólowych w okresie przekwitania. Powyższe fakty bardzo mocno wiążą chorobę z hormonami.

¾ pacjentów z pozytywnym rozpoznaniem to kobiety. Możliwe jest jednak, że przypadków dolegliwości wśród mężczyzn jest więcej jednak ich niechęć do zgłaszania problemów takich jak ból głowy zaburza statystyki epidemiologiczne. Migrena jest chorzeniem poniekąd wstydliwym co z całą pewnością wpływa na zaniżenie statystyk jej występowania.

Wykorzystaj 102 skuteczne sposoby na ból głowy i zapomnij o tym, czym jest migrena!

Wyobraź sobie, że mógłbyś uniknąć cierpienia a ból głowy nie sprawiałby Ci już więcej żadnego kłopotu? Jak się domyślasz, nie ma żadnego cudownego leku, czy panaceum, dzięki któremu migrena przestanie Cię dręczyć.

Istnieją jednak sprawdzone i proste sposoby, dzięki którym możesz zdecydowanie sobie pomóc i ograniczyć ból głowy jaki powoduje m.in. migrena. Co najważniejsze - są to 100% naturalne metody, często tak proste, że nawet nie uświadamiasz sobie, że to może naprawdę działać.

Kliknij tutaj, i zobacz w jaki sposób wyleczyć migrenę i bóle głowy!

2 odpowiedzi dla “Przyczyny migreny”

  1. Ja kiedyś co miesiąc w okolicach “okresowych” miałam ataki – tak po 3 doby nawet trwały – w sumie nie wiadomo skąd się brały. Mama namówiła mnie na wizytę u neurologa – porobiłam zalecone badania, neurolog też mnie badał – rzeczy typu kłucie szpilką czy dotykanie nosa z zamkniętymi oczyma. Później dostałam tabletki – niestety nie pamiętam nazwy, pamietam tylko, że brałam je przez chyba pół roku. Teraz mija czwarty rok od kiedy przestałam brać tabletki. Czasami jeszcze boli mnie głowa, ale do rana przechodzi – nie mam już takich sytuacji, ze przez 3 dni do niczego się nie nadawałam.

  2. Też chodziłam do neurologa, miałam tomografie i inne badania, nic z nich nie wynikło. Tabletki też jakieś dostałam, odstawiłam pigułki hormonalne i nic… Jestem załamana:(

Dodaj swój komentarz

  • Najnowasze komentarze czytelników