Objawy migreny

Podstawowym objawem definiującym migrenę są bóle głowy. W około 20% przypadków występowania choroby napady zaczynają się inaczej. Pierwszym objawem jest w takich przypadkach pojawienie się „aury”. Aura jest to zespół zaburzeń wzroku, który w najłagodniejszym wypadku powoduje widzenie w całym polu widzenia małych jasnych skrzących się gwiazdek.

Ta dolegliwość pojawia się na około 30 minut przed rozpoczęciem stanów bólowych i wraz z ich początkiem ustępuje. Gwiazdkom najczęściej towarzyszą tez skrzące się zygzaki o przypadkowych kształtach. Przed oczami mogą pojawić się także jasne lub ciemne lśniące pola przesłaniające część pola widzenia. Pobodnie w całym polu widzenia lub tylko w jego części następuje wrażenie rozmywania się krawędzi przedmiotów, widzi się nieostro. Czasowe upośledzenie narządu wzroku może powodować bardzo duże problemy z widzeniem w kresie poprzedzającym atak właściwy.

Wszystkie rodzaje migren, te z aurą i bez, charakteryzują się bardzo silnym pulsującym bólem głowy. Jest on mocny do tego stopnia, że w czasie największego nasilenia uniemożliwia praktycznie wykonywanie normalnych czynności i konieczne jest położenie się w celu przeczekania napadu. Ból obejmuje całą głowę, jest niezlokalizowany i ma charakter uciskowy. Bólowi towarzyszą w większości przypadków różnego rodzaju objawy charakterystyczne dla tego typu dolegliwości niezależnie od ich genezy. Najczęściej występują nudności połączone przy silnych migrenach z wymiotami. W czasie napadu rozwija się również nadwrażliwość na światło oraz różnego rodzaju dźwięki i zapachy. Irytująca może być mowa ludzka. Notuje się także szereg objawów neurologicznych towarzyszących migrenom. Drętwienie może obejmować kończyny lub nawet całe ciało pacjenta. Zawroty głowy uniemożliwiają stanie i siedzenie potęgując dodatkowo efekty nudności. W skrajnych przypadkach dochodzić może też do zaburzeń mowy co może świadczyć o bardzo poważnych konsekwencjach migren dla układu nerwowego pacjenta.

Jak widać, objawy migreny mogą być dużo liczniejsze niż tylko sam ból głowy. Żaden z pojawiających się problemów nie jest na tyle rzadko spotykany by dało się go łączyć jedynie z migrenami. Nie wiadomo czy są one elementem, który jest powodowany przez ten sam czynnik, który wywołuje migrenę czy może występowanie pozabólowych objawów jest wynikiem pojawienia się bólu.

Wykorzystaj 102 skuteczne sposoby na ból głowy i zapomnij o tym, czym jest migrena!

Wyobraź sobie, że mógłbyś uniknąć cierpienia a ból głowy nie sprawiałby Ci już więcej żadnego kłopotu? Jak się domyślasz, nie ma żadnego cudownego leku, czy panaceum, dzięki któremu migrena przestanie Cię dręczyć.

Istnieją jednak sprawdzone i proste sposoby, dzięki którym możesz zdecydowanie sobie pomóc i ograniczyć ból głowy jaki powoduje m.in. migrena. Co najważniejsze - są to 100% naturalne metody, często tak proste, że nawet nie uświadamiasz sobie, że to może naprawdę działać.

Kliknij tutaj, i zobacz w jaki sposób wyleczyć migrenę i bóle głowy!

Dodaj swój komentarz

  • Najnowasze komentarze czytelników