Łagodzenie objawów migreny

Znając własny organizm wiemy co może doprowadzać do migren. Jeśli jest to kofeina to należy unikać spożywania jej w dużych ilościach. Jeśli jednak jest to czynnik taki jak spaliny samochodowe to sytuacja staje się trudniejsza bo to nie od nas zależy w dużej mierze jak bardzo mocno będziemy wystawieni na szkodliwe działanie tego czynnika. Jeśli jednak umiemy z w miarę przynajmniej dużą dozą pewności określić co wywołuje u nas migreny wtedy musimy dla własnego dobra ograniczać kontakt z tym elementem. Mniejsze natężenie czynnika wywołującego napad to potencjalnie słabsza intensywność dolegliwości.

Z podstawowym problemem migren – bólem głowy radzić można sobie za pomocą dostępnych na rynku bez recepty leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Przyjmować je można w momencie pojawienia się aury lub w momencie wystąpienia pierwszych dolegliwości bólowych. Ogólne leki takie jak paracetamol czy aspiryna nie powstrzymają napadu ale mogą w chociażbym niewielkim stopniu zmniejszyć jego intensywność. Pamiętać należy tylko o przestrzeganiu zaleceń producentów leków. Nie każdy specyfik, zwłaszcza przeciwbólowy, można brać regularnie a tym bardziej stosować zapobiegawczo.

Zwalczanie ogólnych objawów takich jak nudności i wymioty można przeprowadzić ponownie za pomocą ogólnie dostępnych leków. W przypadku tej grupy objawów bardzo wskazane jest położenie się a przynajmniej zawieszenie intensywnej aktywności fizycznej.

Nadwrażliwość na światło, dźwięki czy zapachy nie może być leczona farmakologicznie lekami dostępnymi bez recepty. Jedyne co można zrobić to starać się jak najbardziej unikać drażniących bodźców. Ciemne pomieszczenie, przyjemna świeca zapachowa dostosowana do upodobań osoby cierpiącej czy kojąca muzyka płynąca ze słuchawek może pomów. Wszystko zależy od danego pacjenta. Uniwersalnym rozwiązaniem jest położenie się w pustym i ciemnym pokoju i przespanie napadu jeśli tylko jest to wykonalne.

Objawom neurologicznym nie zapobiegnie się w żaden sposób w warunkach domowych. Na zawroty głowy jest tylko jedna odpowiedź – położenie się. Nie zlikwiduje to dolegliwości ale zabezpieczy osobę cierpiącą przed upadkiem. Podobnie z odczuwaniem zdrętwienia. Ważne jest żeby w trakcie występowania objawów neurologicznych być w bezpiecznym miejscu. Na pewno nie można prowadzić samochodu czy jechać na rowerze.

Wykorzystaj 102 skuteczne sposoby na ból głowy i zapomnij o tym, czym jest migrena!

Wyobraź sobie, że mógłbyś uniknąć cierpienia a ból głowy nie sprawiałby Ci już więcej żadnego kłopotu? Jak się domyślasz, nie ma żadnego cudownego leku, czy panaceum, dzięki któremu migrena przestanie Cię dręczyć.

Istnieją jednak sprawdzone i proste sposoby, dzięki którym możesz zdecydowanie sobie pomóc i ograniczyć ból głowy jaki powoduje m.in. migrena. Co najważniejsze - są to 100% naturalne metody, często tak proste, że nawet nie uświadamiasz sobie, że to może naprawdę działać.

Kliknij tutaj, i zobacz w jaki sposób wyleczyć migrenę i bóle głowy!

5 odpowiedzi dla “Łagodzenie objawów migreny”

  1. Ja bym jeszcze dodała okłady na czoło – od biedy zmoczony zimna woda ręcznik, a najlepiej te takie żelowe “termoforki” schłodzone wcześniej w lodówce. Bardzo mi pomagają, świece i jakiekolwiek inne zapachy absolutnie, na wymioty mi sie zbiera od nich jeszcze bardziej.

  2. mi pomogla podwojna dawka wapna,no i owiniecie oczu ,cisza,zero drażniacych zapachow,gładka posciel(bo dotyk tez drazni).Leki przeciwbolowe tak,ale to za malo.Antywymiotne niestety na recepte,w czopkach-zreszta najlepiej tez dzialaja i przeciwbolowe w zastrzykach lub w czopkach-bo co polkne,zwracam

  3. Nie ma rady – u mnie każda migrena kończy się wizytą w SOR. Padam do nieprzytomności. Jedyną rada to wyprowadzić się na bezludną wyspę – żyć bez stresowo i mieć nadzieję że mrówki i komary nie będą dokuczać :)

  4. Jak pojawiały mi się mroczki ograniczające pole widzenia wypijałem piwo i do bólu nie dochodziło ew. lekki.Miałem już dwa takie odjazdy nie ma co opisywać,umieram tam gdzie siedzę. Bez pomocy nie jestem w stanie przejść kilkudziesięciu metrów, użyć telefonu,mógłbym zabłądzić w wc.Do tego całkowite zdrętwienie jednej połowy ciala od nosa po palec u nogi. Czekam na skuteczną receptę. Pozdrawiam wspolników cierpień

  5. Samoleczenie w przypadku migreny może mieć przykre następstwa wiążące się z przedawkowaniem leków przeciwbólowych bądź uzależnieniem od nich. Jeśli migrena jest uciążliwa, bóle silne i uniemożliwiające normalne funkcjonowanie należy bezwzględnie udać się do poradni specjalistycznej. Pacjent zyskuje w ten sposób dostęp do odpowiednich leków przerywających napady migrenowe.

Dodaj swój komentarz

  • Najnowasze komentarze czytelników