Co to właściwie jest migrena?

Kiedy mówimy o migrenie, myślimy zawsze o bólach głowy. Musimy jednak pamiętać, że nie każde dolegliwości bólowe głowy to koniecznie musi być migrena. Większość problemów spowodowana jest innymi schorzeniami – jest ich objawem. Dla przykładu, ból w okolicach czoła i skroni bardzo często może oznaczać problemy ze wzrokiem a bolesność w okolicach potylicy może być z kolei sygnałem alarmowym mówiącym o rozwijaniu się choroby nadciśnieniowej.

Migrena jest bólem idiopatycznym czyli nie ma jednej bezpośredniej przyczyny, której wyeliminowanie mogłoby ją wyleczyć. Migrenowe bóle głowy mogą być stosunkowo niegroźne ale potrafią także przyjmować postacie skrajne rujnujące de facto życie osoby nimi dotkniętej. Migrena przebiega w sposób napadowy. Oprócz bardzo silnych, pulsujących bólów głowy pojawiają się jeszcze objawy dodatkowe.

Zazwyczaj są to nudności. W ostrzejszych przypadkach dochodzą wymioty, światłowstręt a nawet silna nadwrażliwość na różnego rodzaju dźwięki i zapachy. Skala bólu zazwyczaj wyłącza osobę nim dotkniętą z normalnego funkcjonowania na czas ataku. Przeważnie konieczne jest położenie się na czas napadu.

U niektórych osób dochodzić mogą objawy neurologiczne takie jak drętwienie całego ciała, zawroty głowy a nawet zaburzenia mowy.

Wykorzystaj 102 skuteczne sposoby na ból głowy i zapomnij o tym, czym jest migrena!

Wyobraź sobie, że mógłbyś uniknąć cierpienia a ból głowy nie sprawiałby Ci już więcej żadnego kłopotu? Jak się domyślasz, nie ma żadnego cudownego leku, czy panaceum, dzięki któremu migrena przestanie Cię dręczyć.

Istnieją jednak sprawdzone i proste sposoby, dzięki którym możesz zdecydowanie sobie pomóc i ograniczyć ból głowy jaki powoduje m.in. migrena. Co najważniejsze - są to 100% naturalne metody, często tak proste, że nawet nie uświadamiasz sobie, że to może naprawdę działać.

Kliknij tutaj, i zobacz w jaki sposób wyleczyć migrenę i bóle głowy!

1 odpowiedź dla “Co to właściwie jest migrena?”

  1. Żeby było jasno – ból głowy, to ból głowy, a migrena, to migrena. Płatek śniegu spadający na głowę albo maczuga spadająca na głowę. Chyba nie trzeba lepszego porównania, żeby powiedzieć czym jest migrena?

Dodaj swój komentarz

  • Najnowasze komentarze czytelników