Badania lekarskie w migrenie

Badanie lekarskie w przypadku podejrzenia migreny skupia się przede wszystkim na przeprowadzeniu bardzo dokładnego wywiadu z pacjentem. Migrena jako choroba bardzo słabo rozpoznana przez medycynę nie daje się wykryć przy użyciu żadnego prostego czy nawet bardziej skomplikowanego testu krwi, badaniu EKG, eeg czy nawet za pomocą takich zdobyczy techniki jak funkcyjnego rezonansu magnetycznego.

W czasie wywiadu lekarz przede wszystkim zbierze informacje na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Bardzo szczegółowe pytania zostaną także o członków najbliższej rodziny, zwłaszcza wstępnych. Migrena to choroba, która ma niemal na pewno na pewnym poziomie podłoże genetyczne. Jej rozpoznanie jest bardzo mocno uprawdopodobnione jeśli wśród rodziców, dziadków lub wujostwa ktoś cierpi lub cierpiał na podobne choroby.

W dalszej części wywiadu zostaną zadane pytania o sam charakter bólu. O to co go bezpośrednio poprzedza, czy występuje on w regularnych odstępach czasu, czy pojawia się zawsze w określonych porach dnia lub po określonych zdarzeniach? W przypadku kobiet zostaną zadane także pytania o związek potencjalnie migrenowych bólów głowy z cyklem menstruacyjnym. Ciekawość lekarza sięgnie również objawów wzrokowych częstych przy migrenach – aury.

Kiedy ustalony zostanie już typ bólu i okresy jego występowania konieczne będzie ustalenie czy taki rodzaj dolegliwości nie może być powiązany z innymi chorobami. Dla przykładu, ból pojawiający się zwłaszcza w godzinach porannych w okolicach potylicznych bardzo rzadko jest objawem migreny a niemal zawsze świadczy o występowaniu nadciśnienia tętniczego. Ból jest naturalnym sygnałem alarmowym organizmu więc zanim można postawić diagnozę o idiopatycznym występowaniu stanów bólowych głowy trzeba koniecznie wykluczyć wszystkie inne możliwości występowania problemu jako efektu innego schorzenia.

Lekarz może poprosić także o prowadzenie dzienniczka migreny, w którym zapisuje się informacje o jej występowaniu i stanie pacjenta w dniu kiedy napad miał miejsce. Jeśli dolegliwości są sporadyczne i niezbyt ostre można spodziewać się pouczenia o metodach radzenia sobie z migrenowym bólem głowy, m.in. przez stosowanie ogólnodostępnych leków przeciwbólowych. W ostrych przypadkach lekarz może przepisać silne leki mające za zadanie zwalczanie objawów w chwili ich wystąpienia.

Wykorzystaj 102 skuteczne sposoby na ból głowy i zapomnij o tym, czym jest migrena!

Wyobraź sobie, że mógłbyś uniknąć cierpienia a ból głowy nie sprawiałby Ci już więcej żadnego kłopotu? Jak się domyślasz, nie ma żadnego cudownego leku, czy panaceum, dzięki któremu migrena przestanie Cię dręczyć.

Istnieją jednak sprawdzone i proste sposoby, dzięki którym możesz zdecydowanie sobie pomóc i ograniczyć ból głowy jaki powoduje m.in. migrena. Co najważniejsze - są to 100% naturalne metody, często tak proste, że nawet nie uświadamiasz sobie, że to może naprawdę działać.

Kliknij tutaj, i zobacz w jaki sposób wyleczyć migrenę i bóle głowy!

2 odpowiedzi dla “Badania lekarskie w migrenie”

  1. Miałam różne badania krwi, byłam u neurologa i byłam też na tomografii. Z badań w sumie nic nie wynikało, przynajmniej nic mi lekarz nie powiedział – ale dostałam tabletki i gdzieś po 5-6 miesiącach przeszło. Propanolol lub jakoś podobnie się nazywały. Jak narazie mam spokój, czasami zaboli, ale to tak raczej normalnie:)

  2. A czytalas moze ulotkę od tego propanololu? Twoje migreny pewnie zwiazane byly z ciśnieniem/krążeniem, ewentualnie na kilka innych rzeczy jeszcze działa ten lek, a które mogą powodować migreny.

Dodaj swój komentarz

  • Najnowasze komentarze czytelników